Informace:

počet členů 30 dospělých, 15 mládežníků

Družstva: celkem  družstev  1 x3L, 1x Divize,1 x KP I tř. , 1 x OP I tř, 1 x OP II tř

Herna:

sportovní gymnázium Dr.Antona Randy , 4096/13 Jablonec nad Nisou 466 01

 

Historie a součastnost:

Novodobá historie stolního tenisu v Jablonci nad Nisou začala v létě roku 2004, kdy došlo ke spojení dvou oddílů, TJ LIAZ a TJ Bižuterie. Jednání nebyla jednoduchá, nicméně nakonec jsme se dohodli a oba oddíly od tohoto roku působí jako jeden oddíl – TJ Bižuterie Jablonec. První rok klub působil v Sokole Jablonec, kde byla stálá herna v suterénu. Z prostorových a finančních důvodů se oddíl v létě roku 2005 stěhuje na Horní Proseč do tenisového areálu ĆLTK Bižuterie - do velké kryté haly, kde je k dispozici plocha na 9 zápasových nebo 12 tréninkových stolů. Zde se díky zázemí mohly začít pořádat různé akce regionálního i republikového charakteru.

Oddíl se od tohoto roku stává pořadatelem krajských turnajů mládeže a krajských přeborů dospělých. Byl založen turnaj s názvem BIŽU MoC CUP, který se z počátku skládal ze 4 turnajů v roce s bodovým hodnocením jednotlivých vítězů a konečným ohodnocením celkových vítězů jednotlivých kategorií na závěr celé série. Turnaj byl hodně oblíbený a průměrně se ho účastnilo kolem 60-70 hráčů ve všech kategoriích. Dočkali jsme se celkem 9 ročníků, v roce 2014 byl však turnaj zrušen z důvodu nezájmu hráčů a tím pádem malé účasti.

V těchto letech měl oddíl kolem 7-8 družstev od 3. ligy až po okresní přebor 3. třídy. Od roku 2005 do roku 2013 měl klub kolem 60 členů, z čehož bylo kolem 20 mládežníků, kteří trénovali s námi ve stejné herně. V roce 2013 jsme byli nuceni z prostorových a časových důvodů mládež přemístit do jiné haly. Toto se později ukázalo jako špatný tah a znamenalo po dvou letech takřka konec mládeže v našem oddíle. Nicméně v roce 2015 bylo na společné schůzi dohodnuto, že nám naše budoucnost není lhostejná a byly domluveny další kroky, aby tradice stolního tenisu v Jablonci nad Nisou pokračovala nadále.

Je zima roku 2016. Od října 2015 se nám povedlo znovu obnovit mládež v oddíle . Zajistit pro ně dobré tréninkové prostory ve dvou školách v Jablonci n/N. Máme v současné době přes 20 mládežníků od 10 do 15 let, kteří se připravují pod vedením trenérů z řad členů oddílu.

Máme konec prázdnin v roce 2019. Na jaře nám současný nájemce oznámil ,že s námi nadále nepočítá a tak jsme se pustily do hledání nových prostor kde bychom mohly působit. Nakonec za velikého přispění součastného nájemce jsme se domluvily na prostorách ve sportovním gymnáziu Dr.Randy (tzv.Randovka). Po 14 letech na Proseči se stěhujeme začátkem září 2019 do nových prostor které jsou nakonec i lepší než stávající v areálu ČLTK.Začínáme psát další kapitolu stolního tenisu v Jablonci nad Nisou.