Informace:

počet členů 28 dospělých, 20 mládežníků

Družstva: celkem 6 družstev  1 x3L, 1x Divize,1 x KP I tř. , 2 x OP I tř, 1 x OP II tř

Herny:

Na Horní Proseči v areálu ĆLTK Bižuterie , adresa u Tenisu 214, Jablonec nad Nisou, 46601

Mládež tréninkové prostory: tělocvičny škola 5 Května a škola Šumava

Historie a součastnost:

Novodobá historie stolního tenisu v Jablonci nad Nisou začala v létě roku 2004, kdy došlo ke spojení dvou oddílů, TJ LIAZ a TJ Bižuterie. Jednání nebyla jednoduchá, nicméně nakonec jsme se dohodli a oba oddíly od tohoto roku působí jako jeden oddíl – TJ Bižuterie Jablonec. První rok klub působil v Sokole Jablonec, kde byla stálá herna v suterénu. Z prostorových a finančních důvodů se oddíl v létě roku 2005 stěhuje na Horní Proseč do tenisového areálu ĆLTK Bižuterie - do velké kryté haly, kde je k dispozici plocha na 9 zápasových nebo 12 tréninkových stolů. Zde se díky zázemí mohly začít pořádat různé akce regionálního i republikového charakteru.

Oddíl se od tohoto roku stává pořadatelem krajských turnajů mládeže a krajských přeborů dospělých. Byl založen turnaj s názvem BIŽU MoC CUP, který se z počátku skládal ze 4 turnajů v roce s bodovým hodnocením jednotlivých vítězů a konečným ohodnocením celkových vítězů jednotlivých kategorií na závěr celé série. Turnaj byl hodně oblíbený a průměrně se ho účastnilo kolem 60-70 hráčů ve všech kategoriích. Dočkali jsme se celkem 9 ročníků, v roce 2014 byl však turnaj zrušen z důvodu nezájmu hráčů a tím pádem malé účasti.

V těchto letech měl oddíl kolem 7-8 družstev od 3. ligy až po okresní přebor 3. třídy. Od roku 2005 do roku 2013 měl klub kolem 60 členů, z čehož bylo kolem 20 mládežníků, kteří trénovali s námi ve stejné herně. V roce 2013 jsme byli nuceni z prostorových a časových důvodů mládež přemístit do jiné haly. Toto se později ukázalo jako špatný tah a znamenalo po dvou letech takřka konec mládeže v našem oddíle. Nicméně v roce 2015 bylo na společné schůzi dohodnuto, že nám naše budoucnost není lhostejná a byly domluveny další kroky, aby tradice stolního tenisu v Jablonci nad Nisou pokračovala nadále.

Je zima roku 2016. Od října 2015 se nám povedlo znovu obnovit mládež v oddíle . Zajistit pro ně dobré tréninkové prostory ve dvou školách v Jablonci n/N. Máme v současné době přes 20 mládežníků od 10 do 15 let, kteří se připravují pod vedením trenérů z řad členů oddílu.